Co sądzicie o Dzień Po Zagładzie - Świat bez Ropy


- automatyka.
- NIEPRAWDA I  FAŁSZ    !   ..............  CORAZ WIĘCEJ ODKRYWA SIĘ  NOWYCH  ZŁÓŻ  ............ALE  KIEDYŚ  ZAPEWNIE  BRAKNIE  , ALE  NIE  TERAZ   !  ..
- cpunki ropniaste
prawda boli
- Ale pierdolenie, pociągi napędzone na prąd z węgla i atomu przestają kursować... świat w którym, nagle wszystko się skończyło bo tak nagle niespodziewanie ropa się skończyła. Pomijając LPG, CNG, biopaliwa. Wzja katastrofy wytworzona przez idiotów dla idiotów.
- Nic by się nie zmieniło. Technologia dawno jest w stanie udźwignąć brak ropy, tylko koncerny mają tak dużo $ ,że może przekupić / wyelyminować wszystkich którzy spróbują coś opatentować . Zawsze najważniejsze jest $.
- Jacy ci amerykanie biedni.... Na szczęście problem braku ropy Polski nie dosięgnie. Nasza gospodarka na węglu jest oparta. Mamy jedno z największych światowych zasobów węgla na świecie. Z węgla da się wszystko wyprodukować -  prąd, półprodukty naftowe potrzebne do produkcji przemysłowej oraz syntetyczną benzynę i diesel. Niech amerykańce zdychają skoro tacy niedomyślni :D
- Zróbmy film, który będzie przerażający ale nie będzie się trzymał faktów. Ilość bzdur wypowiedzianych w tym filmie jest katastrofalna. Warszawscy taksówkarze udowodnili, że ropa jest zbędna a do poruszania się wystarczy przepalony olej z frytek. Ponadto każde złoże ropy opróżniane jest do 50-30%. Dalsze wydobycie jest poza opłacalnością ale jest możliwe.. W Polsce mamy horrendalny podatek, który mimo wszystko nie zabija gospodarki. W takiej Ameryce nie ma tego podatku więc nawet jak wzrośnie dwukrotnie to nic się nie stanie. Nie wiem czy autorzy wspomnieli o tym bo nie miałem już sił tego oglądać.
- Obejrzałem ponad 15 minut i już nie mogę. Film pokazuje co by było gdyby nagle barkło ropy na całym świece, ale tak nie będzie. To proces wieloletni i przez ten czas już dawno będziemy używać substytutów ropy. Poza tym alektryczność pozyskujemy głownie z węgla i atomu, do tego dochodzą źródła naturalne. Nie widzę takze powiązania co do kursowania pociągów, które w głownej mierze pracują na prąd, który, jjuż wcześniej wspomniany, pozyskiwany jest z innych źródeł niż ropa. Co jak co, ale producenci programów dokumentalnych z Ameryki uwielbiają takie postapokaliptyczne tematy. Pozdrawiam przerażonych:)
- gdyby tak było to cywile dowiedzieli by się o tym dopiero po 1 miesiącu od katastrofy
- aktualnie to niemożliwe żeby zasoby ropy się skończyły w przeciągu 200 lat ponieważ coraz wiece ropy przybywa niż ubywa
- Zapraszam do rejestrowania się i zarabiania razem z nami :)
https://www.paidverts.com/ref/Misiek4

W razie pytań - pisać tu i tam do mnie :)
- Jak u nas sie skonczy sa jescze inne planety
- damy radę .
- Przynajmniej nie było by wojen
- debilizm kierowany do mieszkańców tej zbuntowanej kolonii, gaz drzewny, paliwa płynne pochodzenia roślinnego i syntetyczne z węgla i odpadów jak tzw plastik. europa sobie poradzi
- Ropucha sie kończy ... A wtedy z garażu wyjeżdża stary Mercedes 123 albo 124 ^_^ ,w rękę baniak z olejem po frytkach i w drogę ;)). Zresztą to przestawianie się z paliw ropopochodnych nie będzie tak gwałtowne jak w tej fikcji. Już teraz powoli kraje się przestawiają ,wspierając inicjatywy w zakresie energii odnawialnych ,bio-paliw itp. Znak ,że COŚ SIĘ DZIEJE ,choć powolutku. A konieczność jest ogromna bo kraje MUSZĄ  się uniezależnić od roponośnych brudasów z Arabii itp dziczy ,spasionej na naszej krzywdzie w postaci smogów miejskich :[. Hodowla bio-paliw z alg w takich basenach daje CAŁKOWITĄ NIEZALEŻNOŚĆ od ropy ,gazu itd ,co jest straszliwie nie w smak ciapakom. Kiedyś wyczytałem ,że basen o powierzchni ... chyba 50 km2 daje całkowitą niezależność USA jeśli chodzi o zapotrzebowanie na wszelkie paliwo. Nie jestem tylko pewien co do tej powierzchni basenów ,ale nawet gdyby ,to co to jest 50 km2 ??? Aerał pod jedno ogromne miasto ? Chyba lepsze to niż dyktat spasionych naszym kosztem OPEC'owych brudasów zacierających łapki i szczęśliwych jak nas dymają :[ ?
- Europa i azja,afryka oraz ameryka poludniowa poradza sobie bez ropy,ale buraczane USA juz zdychaja.
- Jak to nie ma statków? A żaglowce? Galeony? Ludzie przez tysiące lat żyli bez ropy i było dobrze. Teraz się rozpasali. Owszem byłyby trudności przez jakiś czas ale potem by się to uregulowało. Najgorsze problemy ze szpitalami czy faktycznie żywnością. To, że byśmy się nieco cofęli cywilazacyjnie to pewnie prawda ale też tylko na pewien czys i poszlibyśmy potem inną drogą. Tylko co ja bym zrobiła bez kompa i netu :D ???!!!
- To zatrważające co by było gdyby chociaż na naszej planecie zabrakło tylko jednego surowca ,mogło by dojść do totalnego chaosu i bezradności choć nie do końca tak by się stało .Tak na prawdę wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy i nie jest przygotowana na taki scenariusz. Film działa na wyobraźnię i można wysnuć z niego wnioski .
- Benzyna syntetyczna :P poczytajcie na wikipedii.
- mamy jeszcze milion innych źródeł energii ;)
- Podzielcie się waszym zdaniem z nami.

Dane:

Tytuł: Dzień Po Zagładzie - Świat bez Ropy.
Zasięg: 26576 w ods.
Czas trwania: 46m 59s w s.
Rejting: 72 w pkt.
Zaciekawi was też: nie mamy nic ciekawego obecnie.


Ocena od was: