Co sądzicie o EDC Impro! Podpałki do grilla jako awaryjne paliwo stałe + improwizowana kuchenka Altoids/Compass


- Wasza dyskusja znajduje się poniżej.
- Nie stosujcie do gotowania kubków ze stali nierdzewnej tylko z aluminium. Mają lepszą przewodność cieplną. Stal nierdzewna ma 15, stal zwykła 58, aluminium 200. Szybciej ugotujecie posiłek.
- Piękny anty test.
- Ewidentnie WÓJCIK wygrał. Rozpalił się pierwszy, największe naczynie do zagrzania. Jak chłopaki zaczęliście liczyć czas to WÓJCIK palił się ładną chwilę
- do grila  czy grilla  brak literki  l i  porażka ./;od wójcika ? nie kupie tego hahaha podziekował stanowczo, dodajcie że w kwasówce ciężko się wierci domowym sposobem / więc tego uchwytu giętkiego nie polecam/ proponuje zrezygnować z tego pomysłu
- podpałka wójcik zapalony był pierwszy a dodatkowo woda była w dużym otwartym naczyniu więc chłodziła się trochę śmiem twierdzić że pod przykryciem zagotowały by 2 kostki  - Mam też taki ociekacz z ikea i wiem co z nm zrobię - tylko żonie muszę urobić że zardzewiał :)
- Ostatnią kuchenkę (tą 3) to sami zrobiliście czy kupiliście ?
- Czy te kuchenki to są oryginalne? Jeśli tak to gdzie je kupię?
- A próbowałeś podpałki nadmanganianpotasu+gliceryna(apteka 12zł)daje tylko ogień 
- Co to są za rękawiczki gdzie kupiliśćie jaki koszt ?
- A gdzie przykrywki na garnkach?
- Do czego jeszcze wykorzystujecie tą puszkę po miętówkach compass?
- ciut rozna powierzchnia do ogrzania,rozna przestrzen miedzy paleniskiem a naczyniem(przeciag), rozna powieszchnia parowania, rozzne skupienie plomieni pod naczyniem ale co fak to fakt, ze pala sie ok 8 min:) ciekawa alternatywa dla Esbita:)
- ja takich rozpałek używam do rozpalania ogniska, można pokruszyć na jakimś rozciętym polanie i bardzo fajnie łapie iskry od krzesiwa :)
- Te miętówki z Żabki można dostać we wszystkich Żabkach w Polsce czy tak tylko wybiórczo.
- Chłopaki bardzo fajny filmik i super porównanie. Sporo informacji czym można zastąpić paliwo stałe a wasze filmy są naprawdę super mam nadzieję że będzie jeszcze więcej !!! A co do  Altoidsów to w Polsce są dostępne na allegro ale drogo bo po ok 15 zł pudełko plus przesyłka ale za to można o wiele taniej dostać miętówki Barkleys w sklepach alma po 6 zł a pudełko bardzo podobne do Altoidsów wiec jakby ktoś szukał to na stronie są adresy sklepów (i to nie jest ŻADNA reklama tylko podpowiedź jak zastąpić altoidsy made in USA :) ) 
- Jednak podpałka, to podpałka. Szybciej ugotować można na wosku i nie trzeba wcale robić bodyburnera (nie wiem, jak to się pisze) Pozdrawiam Panowie
- Okej , dzieki
- Ja mam pytanie odnośnie ,,pijaka,, trzeba w nim palić denaturatem czy można np benzyną ekstrakcyjna albo czymś w tym stylu?


- kostka Wójcik nie mogła dać rady bo była za duża powierzchnia odparowywania wody. 
- Panowie! Po testujcie w tych samych warunkach różne kuchenki. Przecie to żaden test: różne warunki, rożne kuchenki, różne kostki. A jedyna stała czas. 
- Podzielcie się waszym zdaniem z nami.

Dane:

Tytuł: EDC Impro! Podpałki do grilla jako awaryjne paliwo stałe + improwizowana kuchenka Altoids/Compass.
Zasięg: 19634 w ods.
Czas trwania: 16m 17s w s.
Rejting: 240 w pkt.
Zaciekawi was też: busy do Niemiec.


Ocena od was: