Co sądzicie o Ile kosztuje paliwo w USA - Sebastian Niegowski vlog


- opcje binarne jak grać.
- diesel - $3,68 razy 3,6 czyli jakieś 13,24 zł za 3,8l. paliwa..co oznacza, że w Polsce za jeden litr płacilibyśmy 3,48 zł.. a średnia cena za litr to 4,73 zł xD (różnica wynosi 1,25 zł czyli w USA paliwo jest tańsze o $0,34.. jeszcze jak się ma jakieś kupony na zniżki cen paliwa to wychodzimy do przodu ze wszystkim..) a więc od dzisiaj wiecie gdzie jechać po tanią benzynę ^^
- 3.20 za prawie 4 litry. dla polaka oznaczało by to niecałą złotówkę za litr. OMG
- po ile jest gaz? i czy sa tam samochody na gaz?
- 0:19 - Boguś jechał BMW M3! ;)
- W UK tu gdzie mieszkam średnie zarobki to 1,600 funtów miesięcznie. Są tacy co zarabiają 800 i są tacy co i po 5 tyś miesięcznie mają. Średnia cena paliwa na stacji to 1,30 za litr. To myślę daje pomysł jak drogie/tanie jest paliwo. 

3,30 dolara to nic w sumie nie mówi. Bo jak tam zarabiacie 300 dolarów miesięcznie to jest bardzo drogo a możliwe że zarabiacie 300 dziennie co by sprawiło że paliwo jest obrzydliwie tanie ... 
- Po pierwsze chciałbym pochwalić kanał. Bardzo podobają mi się twoje opinie i choć nie zawsze mogę się zgodzić bardzo trafnie przedstawiasz o co ci chodzi. A teraz do meritum, ceny benzyny w USA spowodowały, że koncerny samochodowe tam się nie rozwijały. Efektem było bankructwo Chryslera czy Chevroleta w 2009 roku. W Europie jest droga benzyna, ale dzięki temu auta palą wyraźnie mniej niż w USA i jest presja na rozwój technologiczny. Co z tego, że w USA benzyna jest tańsza o połowę w stosunku do tego co jest w Polsce, jeżeli auta tam palą przynajmniej 2x tego co w Polsce. Dzięki drogiej benzynie taki duży fiat 125p który palił jakieś 15l przestał być użytkowany, a teraz silniki o porównywalnej mocy palą 4l. Koszt na stacji benzynowej jest porównywalny do tego jak benzyna była w PL po 2zł do tego co jest teraz. Przy okazji, teraz diesel w PL po 4,74 widziałem, a benzynka 4,78 :)
- A ile spala taki samochód z 15? :)
- Kupuje w TN  nieco  ponizej  $3 za galon.Bez  specjalnego szukania.Ale pamietam  czasy ze bylo ponizej dolara i to dokladnie 25 lat temu.I  to bylo tanio,teraz  3 razy wiecej a  zarobki przez ten okres  przecietnie podskoczyly (mowie tylko  o minimum placy)z 4.25 do 7.25  za godzine i to tylko zaznaczam bez dalszego komentaza. Czyli jest taniej teraz  czy drozej?Lepiej czy gorzej?Przelicz na IPod bo sam juz raczej nie potrafisz.
- nie gasisz auta przy tankowaniu ? ;) 
- Czemu w US takiego sikacza używają? 90> oktanów to bardzo mało. W EU te super eco zaczynają się od np. 92.
- Chlopie gdzie Ty kurde mieszkasz!? ;) U mnie nie chce byc taniej niz $3.8-$4...a w LA to $4.5-4.9. Mowa oczywiscie o najtanszej.
- Shell wlazi w du*e Putinowi a Ty u nich tankujesz?
- No to można sobie jeździć trackami. :)
- Siemka mam pytanko: mógłbyś zrobić vloga jak wygląda proces emigracji do USA?Jak to jest z zieloną kartą,papierkologią itp...?
- Zrobiłem arkusz kalkulacyjny z przeliczeniem ceny z dolarów za galon na zł za litr i w drugą stronę dla polskich cen: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q_uYenJwT02TC957vi9nXAPBwPMNunGgXj2aQ29ZW1Y
- Czyli wyszło mi ze przy cenie $3.12 co daje (wg. google) 10.13zł za LITR (galon ma 3,78l) paliwa wychodzi 2.67zł. :)
- Podzielcie się waszym zdaniem z nami.

Dane:

Tytuł: Ile kosztuje paliwo w USA - Sebastian Niegowski vlog.
Zasięg: 13485 w ods.
Czas trwania: m s w s.
Rejting: 100 w pkt.
Zaciekawi was też: nie mamy nic ciekawego obecnie.


Ocena od was: