Co sądzicie o Kuchenka ekspedycyjna na każdy rodzaj paliwa - MOD.04


- leczenie kanalowe lublin.
- Kurier właśnie przywiózł mi tę kuchenkę. Mógłby ktoś podzielić się opinią z użytkowania? Jeszcze jej nie testowałem, ale wydaje mi się dobrym patentem, głównie ze względu na bardzo małe rozmiary i dowolny typ paliwa. Co mnie trochę boli, to fakt, że po ugotowaniu będzie gorąca i trzeba poczekać aż ostygnie (ew polać wodą, jeśli mamy nadmiar), ale wiadomo, to w końcu metal i tego raczej nie da rady ominąć.
- co to za buty widoczne w 5:00 minucie? wygladają na stary typ Legii Cudzoziemskiej
- Jeśli miałaby ktoś szablon do wycięcia takiej ładnej kuchenki byłbym wdzięczny :) nie chce przepłacać bo mamy kapitalizm :)
- Nie rozumiem typowo polskiego "bólu dupy" o kosztach tej kuchenki. Tak, mam -kupiłem. Jest fajna bo mała i pali się w niej wszystkim. 100x lepsza od esbitów (miałem). Jak idę gdzieś gdzie nie ma paliwa naturalnego (MRU) to biorę campingaz + butla. Jak idę w teren to biorę w/w kucheneczkę. I "robi robotę". A narzekanie na koszt - mam znajomego który produkuje narzędzia dekarskie na wschód Europy. Pokazałem mu kucheneczkę i On ocenił koszt produkcji na circa 20zł max. Ale potem zaczął wyliczać = podatki, pokrowiec, amortyzacja poniesionych kosztów, etc itp. Jak survivaltech zarabia na jednej 15-20zł to są dla mnie bogami ekonomii produkcji. I niech zarabiają - bo kuchenka jest fajna i można w niej jarać wszystkim :) A jak ktoś ma "ból dupy" to niech zaprojektuje, wykona i wdroży do produkcji lepszą, a nie z dużą ilości cebulactwa  #januszetechnologii wytykają ile to survivaltech nie zarabia i czemu tak drogo. A czemu nie? Jak ktoś chce to może jarać esbitem w puszce po pasztetowej -wolny kraj.
- Ostatnio chciałem zakupić kuchenkę esbit, bo moja się rozkraczyła całkowicie. Jednak widzę, że Wasz produkt jest zdecydowanie lepszy, bo nie będzie ograniczał mnie czym grać. Jednak, czy paliwka jak do kuchenek esbit będą się nadawały, aby tym grzać? Bo nie chcę robić zbyt wiele dymu. Robię dwudniowy wypad, do przejścia 120 km, częściowo lasami. Nie chciałbym, aby jakiś leśnik mnie ścigał, jak będę wodę podgrzewał na polance (przy lasach polanki, gdzie prowadzi często dróżka dla leśników). 
- Szanowny autorze, co to za śpiwór i zadaszenie? Jak bardzo komfortowe to jest i ile zajmuje po złożeniu?
Z góry dziękuję za odpowiedź! ;)
- Defetyści i malkontenci proszę porównać ceny podobnych kuchenek sprzedawanych przez Emberlit :-)
Każdy z nas ma swoje patenty na ogień i przygotowanie posiłków, wiem że można użyć suszarki do sztućców z Ikei albo zmajstrować z kilku puszek mały piecyk na gaz drzewny i też będzie działać,
jeśli jeden z drugim uważają że można wyciąć to i owo kombinerkami to niech wytną i nakręcą filmik o efektach swojej pracy i umieszczą na YT 
blaszki kosztują bo za każdym razem trzeba komuś zapłacić i podzielić się z fiskusem podatkiem, ten gadżet nie kosztuje dużo tylko my zarabiamy relatywnie mało :-)
- czy te blaszki sa ze zlota czy czego skad do cholery ta cena 60 zl 
- coś koło70zł
- Gdybym poszedł i kazał wyciąć to sobie laserowo wyszło by mi o 25 zł taniej... A kombinerkami to o wiele mniej. Co oznacza termin "czasy kombinerek już dawno minęły" ? Jak musisz przeciąć drut to leziesz do punktu gdzie tną laserem? I nie mów tutaj o cenach materiałów. Raczej taka blacha nie kosztuje więcej niż 65 zł... Oczywiście żyjemy w kapitalizmie i pan Paweł ma prawo żądać nawet 1000 zł za swoją kuchenkę. Ale twój komentarz mnie zniszczył...
- Kilka faktów po teście (bezwietrznie, ok 14*C, gałązki [nie drewno] brzozowe): czas zagotowania 1l wody o temp. 8*C (16 minut) czas stygnięcia (poniżej minuty) Plusy: kuchenka gotuje szybko, wydajnie i bezpiecznie. Trzyma żar, łatwo rozpalić i utrzymać ogień, minimalizm zużycia paliwa. A teraz, żeby nie było, że to jakaś reklama ;) : trochę bym dał wyżej otwór do ładowania paliwa, nie zostawisz samopas na 15 minut (jak ogniska) Reasumując: daję ocenę -5 Jak wytrzymałość? Zobaczymy po wrześniu.
- Dobre to macie, biere !!! A co do cen to Panie Erneście to.... Może i Polska to kraj gdzie za 20zł nic nie załatwisz, a za flaszkę wszystko, ale Mietek z Józkiem Ci tak nie wytną, to tnie stół z laserem lub wodą pod ciśnieniem i wiem coś o tym jak sobie kasują za jedno (czyt. jeden otwór) cięcie. Pozdrawiam.
- Co to za namiot ?
- Mamy swoją trzeci rok. Nie gotujemy weekendowe raz na 7 miesięcy tylko zimą na każdym szkoleniu oraz przez prawie 10 dni każdego dnia na przejściu dystansu 390 km po wybrzeżu. Każdego dnia kilka razy!! :)
- Stygnie niewyobrażalnie szybko, mniej więcej po minucie leżenia na trawie można brać do rąk, a po kilku minutach jest zupełnie chłodna. Szybko się nagrzewa i szybko stygnie.
- Witam. Dosyć istotna kwestia o której pan nie wspomniał to to ile trwa ostygnięcie blaszek tej kuchenki do tego stopnia by można było ją złożyć i schować np do plecaka? Pytanie może błahe ale taka wskazówka byłaby pomocna dla ewentualnych nabywców i użytkowników. Pozdrawiam
- to wytnij mi takie same elementy z blachy kwasoodpornej 0.6mm w cenie niższej niż 65 zł. nie wiesz jakie są ceny materiałów to siedź cicho. czasy kombinerek już dawno minęły.
- Ciekawą kurteczkę Pan ma, co to za model smocka?
- Niektóre komentarze tak żałosne, że współczuję Survivaltechowi :) "Oryginał" firmy Emberlit kosztuje 39$, także cena jest BARDZO przystępna. Wszystko można zrobić samemu, tylko kwestia jak dobrze :)
- Podzielcie się waszym zdaniem z nami.

Dane:

Tytuł: Kuchenka ekspedycyjna na każdy rodzaj paliwa - MOD.04.
Zasięg: 32636 w ods.
Czas trwania: 5m 48s w s.
Rejting: 120 w pkt.
Zaciekawi was też: nie mamy nic ciekawego obecnie.


Ocena od was: