Co sądzicie o LPG - tak czy nie? | Pojechani #14


- Wasza dyskusja znajduje się poniżej.
- gaz jest dobry do kuchenki a nie do samochodu
- Panowie, sa montowane fabryczne instalacje LPG jescze na lini montazowej... przykladem jest ford focus mka1 z dodatkowym wlewem gazu oraz detykowanymi zegarami ze wskaznikiem ilosci gazu itp..
- zero konrektów, a gdzie mowa o filtrach? o mocy redukatrze? jakiej marki listwa? jesteście niestety daremni....
- Czy to jest Golf 3? Mój tata ma VW Golfa 3 GTI 2.0 8v w gazie. Auto robi duże dystanse, pali niewiele więcej też nie ma dużego spadku. Jednak na benzynie szybszy do setki. Ale ogólnie to była dobra inwestycja, polecam. Pozdrawiam.
- http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/porownujemy-instalacje-gazowe-od-i-do-v-generacji-sekwencja-gora

W 6. generacji "Rozszerzeniem systemu V generacji jest instalacja gazowa VI generacji (określenie nieformalne). Zapewnia ona podawanie gazu w sposób najbardziej zbliżony do podawania benzyny i jest optymalnym systemem do zastosowania w silnikach z wtryskiem bezpośrednim. Gaz podawany jest w fazie ciekłej bezpośrednio przez oryginalne wtryskiwacze benzynowe. Likwiduje to istotny problem ich chłodzenia."
- GAZ JEST DO KUCHENEK! Skoro stac nas na na silnik 4.0 to i stac nas na paliwo
- Przy rocznym przebiegu pojazdu w okolicy 20 tys km, instalacja sekwencyjna dla silnika 4 cyl., zwróci się w ósmym, góra dziewiątym miesiącu. Potem już oszczędzamy.
- Przepraszam ale jako osoba która ma z lpg do czynienia zaprotestuję. Na gazie przy dobrym zestrojeniu auto nie będzie słabsze. Sam montuję systemy lpg. Gazowałem np. volvo s60 z silnikiem 2,5turbo które było na hamowni. Moc na benzynie 198,3KM, na gazie 200,4KM. Spalanie gazu przy założeniu że nie przekraczamy 3tys obr jest identyczne jak pokazuje komputer pokładowy.Powyżej 3tys obr lekko przelałem lpg w celu obniżenia temperatury EGT.
Zdjęcia i wynik z hamowni tutaj: http://tiny.pl/gxwth
- Spadek mocy może i jest jeśli się myśli jak ,,ścisłowiec" - tzn. widzimy tylko parametry że autko x benzyna, poleci lepiej niż autko x LPG.

Ja jednak wolę myśleć bardziej tą ,,artystyczną" półkulą.
Co mam na myśli?

Jak chcesz jeździć na benzynę, kupisz (prawdopodobnie, jeśli nie masz fortuny na koncie) oszczędne, małe, zgrabne autko, które spali te powiedzmy 6-8l paliwa. Mimo że to benzyna, czy to auto ,,frunie"?

Jak decydujesz się na montaż LPG często są to pojazdy których nie bylibyśmy w stanie utrzymać bez tejże instalacji pokroju właśnie Hummera, Chryslera 300C Hemi, czy wielolitrażowego BMW gdzie spalanie nie będzie mniejsze jak te 15l.
Jaki z tego wniosek?

Autko 340km(przykładowe Chrysler 300C Hemi 5.7) spali Ci 15l lpg (aktualnie 1.96zł) i będzie mknąć po ulicy, a autko 85-100km spali Ci 7l benzyny (aktualnie 5.06zł za 95).
Matematyka?

340 kucy LPG - 29,40zł (15x1.96)śmiech na sali a nie ,,rachunek")
85-100 kucyków benzyna 35,42zł(7x5.06).

Dlatego zawsze będę ,,lubił LPG".
Po 1. można jeździć taniej dużo mocniejszym autkiem, dodatkowo więcej.
Ja po zamontowaniu instalacji LPG dużo częściej wybieram się na przejażdżkę 200km w jedną stronę tylko po to by się przejechać.
A czy nie o to w tym wszystkim chodzi? By jadąc autem nie myśleć o tym - o matko ile ja za to zabulę!!!
Masz spokojną dupę bo wjeżdżając na stację paliw zapłacisz te 60zł za pełny zbiornik LPG (30-32l wchodzą do butli 41,5l).

jeśli chodzi o kwestię ingerencji w silnik i ewentualnego psucia się autka - lepiej wyłożyć na instalację parę stówek więcej i się nie ma tego problemu ;)
Cheers!
- Mówiliście ogólnie o instalacji LPG i dopasowaniu jej do danego samochodu,że ceny wahają się ok 3-10 tys,( instalacje do małych starszych silników są za 2 tys zł, do silników z gaźnikiem jeszcze tańsze ) Ogólnie trochę mało informacji i mogą one zniechęcić do LPG. Jest 5 generacji  instalacji LPG, to że LPG odejmuje moc to nie do końca prawda, zależy to od generacji, najnowsza generacja może podnieść osiągi samochodu. W niektórych krajach zakłada się taką instalację jako forma tuningu mająca na celu poprawę osiągów samochodów (głównie samochody turbodoładowane)..ogólnie mało informacji w materiale
- Sam mam instalacje gazową i po pierwsze uważam to za ogromną oszczędność . A po drugie nie uważam żeby było to szkodliwe dla auta jeśli by tak było nikt b tego nie robił . A co do spadku mocy jeśli zainwestuje się w instalacje dobrej klasy to dla przeciętnej osoby spadek jest nie odczuwalny
- Podczas badań technicznych żaden diagnosta nie wymieni filtru...
- lubię jak ktoś mówi o czymś na czym się zna.... film DNO niestety..
- Kupując samochód z LPG to część ma kijową instalacje, a część ma najechanych po kilkadziesiąt/set tysięcy kilometrów = wypalone zawory, także lepiej kupić i gazować... I to się bardziej opłaca moim zdaniem. Wymieniają filtr na przeglądzie, a skąd takie info? Mnie nie wymieniali O.o
- Po to wymyslono by samochod byl napedzony benzyna by jezdil na benzyne, a nie na gaz.
- A wiecie, ze LPG ma nawet 110 oktan? Paliwa typu super mega plus 98 wymiękają
A co do kupna auta z LPG to należy pamiętać, że będzie miał dużo najechanych kilometrów.
- zgadzam się z wami, ja też nie zagazowałbym samochodu bo przede wszystkim to szkodzi w jakimś stopniu silnikowi :)
- o LPG słów kilka
- marketing internetowy.

Dane:

Tytuł: LPG - tak czy nie? | Pojechani #14.
Zasięg: 6180 w ods.
Czas trwania: 8m 47s w s.
Rejting: 71 w pkt.
Zaciekawi was też: nie mamy nic ciekawego obecnie.


Ocena od was: