Co sądzicie o WYBUCH ELEKTROWNI--wzrasta radioaktywnosc. Japończycy zbierają jodynę.mpg


- mchy.pl.
- @Tomnord1515 umarli z powodu Tsunami, ale zostali również napromieniowani. Na jedno i drugie umiera się...
- @Tomnord1515 mam uprawnienia (obok wykształcenia medycznego) również jako BHP-owiec. Taki kombinezon jest dobry tylko na określony czas i do pewnego zakresu promieniowania. Przeczytaj wtedy lepiej, jaki zakres bezpieczeństwa posiada. Mam obowiązek dbać o bezpieczeństwo nawet takich pewnych siebie ludzi jak Ty. Powodzenia... p.s. W elektrowni, w której pozostało ok 300 osób już od kilku tygodni wiadomo, że Ci ludzie nie przeżyją, lub będą kalekami.
- @MrKorzon1980 W sumie masz rację, wszystko jest ok, dopóki nie dojdzie do awarii.
- @Tomnord1515 nie ważna jest nawet chmura, o wiele bardziej martwi mnie budowa elektrowni u nas, bo jak chmura mała, tak zanieczyszczenie regionalne wielkie. Były propozycje budowy takiej elektrowni na Lubelszczyźnie, ale u nas jest np. Nałęczów, jedno z nielicznych uzdrowisk z mikroklimatem. Fukushima pokazała tylko jedno - bez względu na bogactwo państwa i technologie, które są stosowane, to do nieszczęścia może dojść. Nieczęsto dochodzi do wypadków, ale później skutki są poważne.
- @Tomnord1515 nie ważne, z jakiego powodu umarli, faktem jest, że ciała są napromieniowane. Dziś bada się nawet pojazdy, które idą na eksport (to wprowadziła np. Toyota/Lexus...) ...jak byś nie wiedział.
- @MrKorzon1980 Jak mi dobrze zapłacą i dadzą kombinezon antyradiacyjny to pojadę.
- @MrKorzon1980 Umarli w wyniku tsunami a nie promieniowania. Jakbyś poczytał to byś wiedział
- Najbardziej zastanawiają mnie głosy ludzi, którzy twierdzą, że elektrownie to takie "bezpieczne miejsca". Cała Japonia jest rozwalona, większość elektrowni atomowych było przystosowanych do dwukrotnie mniejszego ataku (sił naturalnych i zapewne ataku z zewnątrz), ale kilka osób idzie w zaparte (w momencie, gdy sama Japonia widzi problem). Japonia była 3 państwem pod względem ilości tego typu elektrowni, było poważne trzęsienie i tsunami. Nikt nie uwierzy w takiej sytuacji, że jest dobrze..
- @Tomnord1515 jesteś kolejną osobą, która powinna być w takim razie chętna do usuwania ciał, które leżą nawet parę kilometrów od elektrowni. Tego nawet Japończycy nie ruszją, ale Ty jesteś tak pewną siebie osobą, że powinnaś. Ci ludzie przecież "nie są napromieniowani" i wcale nie umarli... lol.
- @Tomnord1515 to jedź do Japonii i usuń tysiące ciał, które do tej pory leżą (nawet Gazeta Wyborcza to potwierdza) w rejonie elektrowni i kilka kilometrów od niej. Wtedy pogadamy.
- @MrKorzon1980 Tak, ale zauważ, że chmura znad Japonii ma o wiele mniejszą radioaktywność niż ta z Czarnobyla. Te dwie awarie to kolosalna różnica. W czasie awarii w Czarnobylu reaktor został rozerwany i wyemitowało to o wiele więcej substancji promieniotwórczych do atmosfery niż w Fukushimie. Tam reaktor jest wyłączony i tylko uszkodzony, jedyne to wydostawanie się radioaktywnej wody z reaktora i wybuch wodoru i upust pary radioaktywnej.
- @MrDevil9020 No właśnie :)
- @Vinner37 przeważnie w wiadomościach powiadają żeby nie wprowadzać w panikę złe wiadomości ; ) Więc nigdy nic nie wiadomo...
- @MrDevil9020 No niby tak ale ''Podobno'' robi wielką róznice a w ogóle skąd wiesz ze ci w tych wiadomosciach nie piszą głupot ??
- @TheSylwesterx no tak, i weź tu człowiekowi wytłumacz, to zaraz, że "dzieci neo". Brak argumentów?
- @Tomnord1515 i u nas, i na Ukrainie. Również na Białorusi odnośnie tych porodów.
- @Tomnord1515 w takim razie czym się różni promieniowanie bomby, reaktora, czy naświetlanie starym sprzętem RTG? Na podobne choroby możesz zachorować...
- @Tomnord1515 czy to jest ważne, czy wybuch jest w USA (1979 r.), Czarnobylu (1986 r.) czy Japonii? Skutki są podobne. Pracę pisałem na temat skutków wybuchu w Czarnobylu. Już dziś wiadomo, że ten wybuch w Japonii to najpoważniejsza awaria od czasów Czarnobyla.
- @MrKorzon1980 Ale u nas, czy na Ukrainie, bo nie sprecyzowałeś tego. Wydaje mi się, że jeśli skutki są to w bardzo długofalowym okresie i raczej trudno jest udowodnić to , że np. dana osoba ma raka przez katastrofę w Czarnobylu.
- @Tomnord1515 też przeżyłem tą awarię, mieszkam na Lubelszczyźnie, bywałem na Ukrainie, więc nie ściemniaj. Dziś jestem medykiem i widzę, ile jest chorych nowotworów, ilu dorosłych choruje, mam statystyki odnośnie urodzeń dzieci niepełnosprawnych do 1986 roku i od 1986 roku, na ten temat pisałem dyplom. Wielu spraw nie widzisz, a ja miałem z tym kontakt. Z ludźmi, którzy przeżyli prawdziwy bajzel.
- Podzielcie się waszym zdaniem z nami.

Dane:

Tytuł: WYBUCH ELEKTROWNI--wzrasta radioaktywnosc. Japończycy zbierają jodynę.mpg.
Zasięg: 18283 w ods.
Czas trwania: 3m 20s w s.
Rejting: 7 w pkt.
Zaciekawi was też: nie mamy nic ciekawego obecnie.


Ocena od was: